Užsisakyk DTBA naujienas

Newsletter signup

Palaukite...

Ačiū, kad prenumeruojate!

Darbo Pokalbis. Kaip jam pasiruošti.

Jus pakvietė į darbo pokalbį? Sveikinimai. Tai vienas svarbiausių darbuotojų atrankos etapų. Tinkamas pasiruošimas darbo pokalbiui gali lemti, jog būsite atrinktas kaip sėkmingas kandidatas esamoms pareigoms užimti. Kuo geriau pasiruošite darbo pokalbiui, tuo labiau pasitikėsite savimi.

Pasidomėkite įmone, kurioje norėtumėte dirbti: jos istoriją, organizacinę struktūrą, veiklą, siūlomą darbo vietą. Įvertinkite, kuo jų veikla išskirtinė. Peržiūrėkite internetinėje erdvėje teikiamą informaciją, naujienas.

Dar kartą peržiūrėkite savo gyvenimo aprašymą (CV), motyvacinį laišką ir apgalvokite, ką norėtumėte patikslinti, ar papildyti. Apsvarstykite, ką pasakosite apie savo išsilavinimą, pasiekimus profesinėje srityje, asmenines savybes, savo stipriąsias puses ir silpnybes. Pasitreniruokite su šeimos nariais. Pasistenkite, kad Jūsų kalba būtų rami, sklandi, kad jaustumėtės patogiai. Išlaikykite akių kontaktą. Išklausykite klausimą iki galo prieš pradėdami atsakinėti. Pasirūpinkite užrašais ir rašymo priemone.

Žmogų sutinkame pagal įvaizdį, o palydime pagal gebėjimus. Pabandykite palikti gerą pirmąjį įspūdį. Todėl, pasistenkite atrodyti tvarkingai ir atitikti būsimos darbovietės stilių. Pasirūpinkite tvarkinga ir švaria apranga, avalyne, lengvu kvepalų aromatu. Atvykite laiku. Atvykus per anksti, ar vėluojant, galite sudaryti nepunktualaus žmogaus įvaizdį.

Jei pasiūloma gėrimo, neatsisakykite. Ne paslaptis, kad interviu gali kelti lengvą nerimą, todėl stiklinė vandens gali būti naudinga. Gurkšnelis vandens Jums suteiks ir papildomą sekundę atsakymui apgalvoti.

Šypsokitės, bendraukite mandagiai, būkite nuoširdus. Įsidėmėkite – svarbiausia teigiamas nusiteikimas. Kad ir kas nutiktų, išlikite pozityvūs. Darbdavys neieško negatyvumo. Jūsų degančios akys priverčia darbdavį patikėti Jumis.


Pasidalink su draugais