Užsisakyk DTBA naujienas

Newsletter signup

Palaukite...

Ačiū, kad prenumeruojate!

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar DTBA Recruitment yra įdarbinimo agentūra?

Ne, DTBA Recruitment yra įmonei DTBA Construction AB priklausantis personalo atrankos padalinys Lietuvoje.

Kiek reikės mokėti Jūsų įmonei už įdarbinimą?

Visos DTBA Recruitment paslaugos atliekamos nebendradarbiaujant su trečiosiomis šalimis, todėl jokie mokesčiai už įdarbinimą netaikomi.

Ar darbas legalus?

Taip, darbas mūsų įmonėje yra legalus ir nuolatinis.

Kokias socialines garantijas darbuotojas gauna dirbdamas Švedijoje?

Gyvenant ir dirbant Švedijoje DTBA darbuotojams suteikiamos visos socialinės garantijos: valstybinis socialinis draudimas, privalomasis sveikatos draudimas, skaičiuojamas darbo stažas, mokamos ligos pašalpos. Taip pat, savo darbuotojus aprūpiname papildomais draudimais: (Sveikatos draudimu, gyvybės draudimu, vaiko draudimu, pensijų draudimu, bei draudimu nuo nelaimingų atsitikimų).

Leidimas dirbti Švedijoje?

Lietuvos Respublikos, kaip ir kitų ES šalių, Šveicarijos bei EEE piliečiai turi teisę gyventi ir dirbti Švedijoje be darbo leidimo ir turi tokias pat uždarbio ir darbo teises kaip ir Švedijos piliečiai.

Ar šeimos nariai gali važiuoti drauge?

Tokia galimybė yra. Tačiau kiekvienas atvejis yra išsamiai analizuojamas, bei svarstomas, atsižvelgiant į esamą situaciją.

Darbo valandos ir darbo užmokestis?

Pagal Švedijos įstatymus darbo savaitė trunka iki 48 valandų. Darbuotojams suteikiamos laisvos dienos pagal šalyje galiojančius įstatymus. Visi dirbantieji turi teisę į mažiausiai 25 dienas pilnai apmokamų atostogų t.y. penkias atostogų savaites per metus. Pradedantieji darbuotojai mūsų įmonėje Švedijoje vidutiniškai uždirba 2 200 EUR/mėn atlygį, prieš mokesčius. Po bandomojo laikotarpio darbo užmokestis nustatomas atlikus darbo kokybės vertinimą.

Kaip dažnai galėsiu grįžti į Lietuvą?

Pagal įmonės nustatytą tvarką, darbuotojai atostogauja du kartus per metus, vasaros ir žiemos laikotarpiais. Papildomos atostogos ir jų trukmė derinamos atskiru darbuotojo bei darbdavio sutarimu.

Apgyvendinimo sąlygos?

Įmonės siūlomo būsto nuoma – 350 EUR/mėn. Į kainą įskaičiuoti komunaliniai mokesčiai: elektra, vanduo, dujos, internetas, kabelinė televizija. Taip pat, patalynė, rankšluosčiai, bei kiti buityje reikalingi daiktai. Gyventojų skaičius priklauso nuo kambario kvadratūros. Gyvenamasis plotas vienam žmogui yra ne mažiau kaip 7 m2. Didesniuose kambariuose gyvenama dviese.

Ar atvykus į Švediją mane pasitiks įmonės atstovas?

Taip. Nauji darbuotojai visuomet pasitinkami įmonės atstovo atvykimo punkte. Kelionės detalės yra aptariamos prieš atvykimą.

Kelionės į/iš darbo išlaidos?

Darbuotojo kelionės išlaidos į darbą ir atgal organizuojamos įmonės suteiktu automobiliu, tad papildomų išlaidų, susijusių su kelione į/iš darbo darbuotojas nepatirs neturės.

Ar anglų kalbos mokėjimas yra būtinas?

Darbo metu didžiąją laiko dalį bendrausite lietuvių kalba, tačiau papildomos kalbos mokėjimas visada yra privalumas.

Koks darbo interviu tikslas?

Darbo pokalbio metu susipažinsime, išsamiau Jums pristatysime įmonę, jos taisykles, aptarsime jūsų ir mūsų lūkesčius, tikslus, galėsite užduoti Jums rūpimus klausimus.

Kas įeina į darbo aprangos koplektą?

Į darbo aprangos komplektą įeina: kepurė, marškinėliai, džemperis, kelnės, striukė, batai, apsauginiai priedai.

Ar dirbama komandose, ar individualiai? Kiek žmonių sudaro komandą?

Darbuotojai dirba komandose. Šiuo metu komanda sudaroma iš 4-7 darbuotojų, tačiau ateityje planuojama komandą plėsti iki 20-ies darbuotojų.

Ar reikalingos darbdavio rekomendacijos?

Taip. Jūsų buvusių darboviečių darbdavių rekomendacijos yra svarbios ir vertinamos.

Ar reikalinga darbo patirtis?

Taip, patirtis reikalinga. Pirmenybę teiksime 2-jų ir daugiau metų patirtį turintiems kanidatams.

Per kiek laiko kandidatą informuojate apie atrankos rezultatus?

Personalo skyrius paprastai atsako į Jūsų užklausas per 3 darbo dienas. Išimtinais atvejais gali užtrukti iki 5 d.d. (priklausomai nuo kandidatuojančių žmonių skaičiaus.

Jei nepraėjau atrankos, ar galiu sužinoti kodėl?

Mes visuomet palaikom grįžtamąjį ryšį su kandidatu, todėl visuomet informuojame apie atrankos rezultatus.


Pasidalink su draugais