Užsisakyk DTBA naujienas

Newsletter signup

Palaukite...

Ačiū, kad prenumeruojate!

Gyvenimo Aprašymas. Patarimai.


Gyvenimo aprašyme, kitaip vadinamame CV, darbo patirties detales ir turimus profesinius įgūdžius pateikite paprastai, glaustai ir suprantamai. Jūsų CV yra Jūsų vizitinė kortelė, pagal kurią esate atrenkamas į darbo pokalbį. Sudaryti gerą pirmąjį įspūdį turėsite tik vieną galimybę. Pasitikrinkite, ar Jūsų gyvenimo aprašymas atitinka pagrindinius kriterijus:

  • Gyvenimo aprašymas užima ne daugiau kaip vieną A4 formato puslapį ir yra pateiktas DOC arba PDF formatu;
  • Tekstas yra parašytas lengvai įskaitomu šriftu (priimtiniausia „Arial“ arba „Times New Roman“), be rašybos klaidų, taip pat atitinka dokumentų rašymo taisykles;
  • Pateikta informacija yra atnaujinta ir atitinka esamą situaciją;
  • Sakiniai konkretūs, glausti ir lengvai skaitomi;
  • Yra pateikta kontaktinė informacija: telefono numeris, elektroninis paštas, adresas.

Trumpai ir aiškiai aprašykite, kokias užduotis esate darę ankstesnėse darbo vietose. Parašykite, kokie įgūdžiai ar žinios, Jūsų nuomone, daro Jus pranašesnį už kitus kandidatus. Jei pasiekėte reikšmingų asmeninių rezultatų – aprašykite juos. Pirmiausia pateikite kvalifikacinius įgūdžius, atitinkančius darbo skelbimą. Įprastai įmonės darbo skelbimuose nurodo, kokių žinių ir įgūdžių turinčio kandidato ieško. Pridėkite informaciją, kuri pakeltų Jūsų kandidatūros vertę pagal reikalaujamas kompetencijas. Atkreipkite dėmesį, kad Jūsų pastraipos neviršytų keleto sakinių.

Jūsų patirtis yra svarbus rodiklis, todėl buvusias darbovietes pradėkite vardyti nuo paskutinės. Jei teko dirbti su tarptautiniais projektais ar gerai žinomoje įmonėje – pabrėžkite tai. Išvardykite, kokiose mokymo įstaigose ir kokias profesijas įgijote. Jei papildomai baigėte kursus, išklausėte paskaitas ar seminarus, išvardykite ir bendrais bruožais aprašykite jų programą. Jei dirbote pagal savanorystės programą, taip pat parašykite, ką ši patirtis davė ir kaip tai gali būti pritaikoma įmonės poreikiams.

Jūsų pomėgiai ar laisvalaikio leidimo būdai gali turėti reikšmingos įtakos susidarant pirmąją nuomonę. Skirkite tam laiko ir papasakokite, ką labiausiai mėgstate veikti, kokia veikla suteikia Jums pasitenkinimą. Pasidžiaukite savo laimėjimais, jei buvote apdovanotas varžybose, viktorinoje ar kitokiame renginyje. Tik neišsiplėskite, laikykitės kelių sakinių nuorodos.

Kandidatų atranka užima daug laiko ir reikalauja atidumo detalėms, todėl svarbu informaciją pateikti teisingai, laikantis nuoseklumo ir vengti klaidų. Parodykite savo gyvenimo aprašymą šeimos nariams ir pasitarkite, ar nepraleidote nieko svarbaus apie save ir savo gebėjimus. Ne visada užtenka išvardyti faktinius pasiekimus, atitinkančius darbo skelbimą, pateikite save kaip įdomų kandidatą. Veiksmingiausia apgalvoti kiekvieną įmonės nurodytą reikalavimą ir atitinkamai aprašyti asmeninės praktinės patirties atvejus.

Paspauskite nuorodą „CV forma“ ir parsisiųskite paruoštą dokumento formą. Užpildę CV anketą ir paruošę gyvenimo aprašymą galite kandidatuoti į norimą darbo vietą.


Pasidalink su draugais