Užsisakyk DTBA naujienas

Newsletter signup

Palaukite...

Ačiū, kad prenumeruojate!

Darbo Pokalbis. Kaip jam pasiruošti.


Sveikiname, Jus pakvietė į darbo pokalbį – pusė darbo padaryta. Tinkamas pasiruošimas gali lemti Jums sėkmę. Kuo geriau tai padarysite, tuo labiau pasitikėsite savimi.

Darbo pokalbis gali būti vykdomas įvairiais būdais, priklausomai nuo įmonės dydžio, atrankos masto ir net nuo paties įmonės atstovo asmenybės. Nusiteikite netikėtiems klausimams, peržiūrėkite savo gyvenimo aprašymą (CV), motyvacinį laišką ir apgalvokite, kokią informaciją norėtumėte patikslinti. Apgalvokite, ką galite papasakoti apie savo išsilavinimą, pasiekimus profesinėje srityje, išskirtinius laimėjimus. Apmąstykite savo stipriąsias puses ir silpnybes. Jei reikia, pasitreniruokite su šeimos nariais. Pasistenkite, kad Jūsų kalba būtų rami ir sklandi, kad jaustumėtės patogiai. Išlaikykite akių kontaktą, išklausykite klausimą iki galo prieš pradėdami atsakinėti. Pasirūpinkite užrašais ir rašikliu.

Pasidomėkite plačiau apie įmonę, į kurią norite įsidarbinti. Sužinokite, kiek galite daugiau apie jos istoriją, organizacinę struktūrą, kuriamą produktą, siūlomą darbo vietą. Sužinokite, kuo jų veikla skiriasi nuo konkurentų. Paieškokite įmonės naujienų. Pasidomėkite socialiniuose tinkluose pateikiama informacija.

Žmogų pasitinkame pagal išvaizdą, bet palydime pagal sugebėjimus. Pasistenkite padaryti gerą pirmąjį įspūdį. Pasirūpinkite tvarkinga ir švaria avalyne, švaria apranga, lengvu kvepalų aromatu. Geriausiai jaučiamės, kai esame patenkinti savo išvaizda. Pasistenkite atrodyti tvarkingai ir atitikti būsimos darbovietės stilių. Atvykite laiku. Būkite tikras, kad būsite vietoje ne anksčiau ir ne vėliau kaip 5–10 minučių iki sutarto laiko. Atvykdamas per anksti arba per vėlai galite sudaryti įspūdį, kad esate nepunktualus.

Neatsisakykite, jei pasiūloma gėrimo. Vandens galite ir paprašyti. Ne paslaptis, kad interviu gali kelti lengvą nerimą, todėl stiklinė vandens gali būti naudinga. Gurkšnelis vandens Jums suteikia papildomą sekundę atsakymui apgalvoti. Klauskite drąsiai, jei turite klausimų. Įsitikinkite, kad būtent šioje įmonėje norite dirbti, kad Jums tinka ši darbo vieta. Pasiruoškite iš anksto porą klausimų ir užsirašykite juos.

Įsidėmėkite – svarbiausia teigiamas Jūsų nusiteikimas. Darbdavys neieško negatyvumo. Šypsokitės, būkite dėmesingas, atrodykite protingas, išlaikykite tinkamą akių kontaktą ir būkite pozityvus. Nesvarbu, kokia linkme pakryptų pokalbis, teigiamas požiūris daro įtaką ir gali jums suteikti galimybę būti įdarbintam šioje įmonėje ateityje. Mažos detalės gali palikti didelį skirtumą susidarant nuomonę apie Jus.

 


Pasidalink su draugais